Історія виникнення віскі

Слово віскі, певне, чув кожен. Однак це не просто міцний алкогольний напій. Це, в першу чергу, історія!..
Шотландці стверджують, що спосіб перегонки цього палаючого алкогольного напою належить саме їм. Вони взяли за основу метод перегонки ще у місіонерів. Але внесли у рецептуру свою корективи: у ппоцесі приготування замість виноградного вина, як це робили місіонери, вони почали використовувати пиво з ячменю. Смак у такого напою був більш міцним та вираженим, що прийшлось до смаку багатьом. Брагу заливали у спеціальний куб з міді, під яким заздалегідь розводили костер. Пари, які утворювалися під кипінням, конденсували і попадали у прийомний посуд. Отриманий напій спочатку називали «водою життя». Перший спогад віскі як напою датується 1494 році.

Спочатку його вживали монахи виключно як лікувальний напій. Згодом селяни почали застосовувати його як алкоголь для святкування. Надалі його почали виготовляти у винокурнях. Смак різнився, адже досконалого рецептування не дотримувався ніхто.
Цікавим є той факт, що ірландці також присвоюють своїй країні звання «батьківщини віскі». Вони стверджують, що секрет рецепту для них відкрив святий Патрік, покровитель Ірландії. Саме цей лікувальний напій мав допомогти людям від багатьох недуг. Ірландці вперше почали використовувати віскі у комерційних цілях. Згодом у США почали виготовляти свій напій – йому дали назву бурбон.
Багато країн і досі претендують на звання першовідкривачів віскі як напою. А нам лишається лише насолоджуватися повнотою смаку та різноманітністю ароматів віскі.

Класифікація віскі, яка визнана в усьому світі

Насправді класифікацій віскі існує безліч. Ми ж приведемо Вам до прикладу найбільш популярну класифікацію. Отож, перед тим, як купити віскі, варто звернути увагу на такі позначки:

  1. SINGL MALT – таким маркуванням позначають односолодовий віскі, вироблений на одній винокурні.
  2. PURE MALT – купаж таких віскі означає, що вони виготовлені з солоду, взяті з різних винокурень.
  3. GRAIN WHISKY – це позначка зернового віскі, який був приготовлений з жита або пшениці.
  4. BLENDED – це напис виділяє купажовані віскі, отримані змішуванням зернових і солодових сортів з різних винокурень.

Купити віскі з доставкою

Ми обрали для нашого онлайн-каталогу лише найбільш популярні марки віскі, які Ви можете купить з легкістю без зайвих переплат. Ми пропонуємо Вам такий асортимент віскі:

  • Hankey Bannister 1L (Ханки Баннистер 1л);
  • Heaven Hill 1L (Хэвен Хилл 1л);
  • Johnnie Walker Red Label 1L (Джонни Уокер Рэд Лэйбл 1л)
  • Grants William 1L (Грантс Вильям 1л)


Показано з 1 по 12 із 28 (всього 3 сторінок)